Labe v Pardubicích

3. února 2010 v 18:24 | František Kopecký
V neděli se po čase zase proklubalo z mraků sluníčko a tak jsem uvažoval kam se zajít podívat. Všechno je pod sněhem a ledem a tak jsem si vzpomenul na loňský rok a zase po čase vyrazil do Pardubic na Labe. Auto jsem nechal opět na nábřeží za zimním stadionem a pěšky se vydal proti proudu řeky. Co chvíli jsem sice uhýbal běžkařům - nezvyklý to úkaz v Polabí, ale byla to moc příjemná procházka. Na hladině nebylo až tak živo jak jsem si představoval, ale mezi březňačkami se schovávala nenápadná F hvízdáka eurasijského (Anas penelope).
O kousek dál dva kormoráni velcí (Phalacrocorax carbo) bojovali o velikou rybu až voda stříkala, ale než jsem stačil vytasit fotoaparát, tak ji jeden rychle hltavě spolknul a pak se ji dlouho snažil posunout dál v zažívacím traktu a vypadal při tom docela komicky.
To už bylo bohužel slunce opět za mraky. V dáli se z roviny tyčila Kunětická hora a já uvažoval o návratu. Jakmile jsem ale zahlédl skupinku šesti morčáků velkých (Mergus merganser), tak jsem naopak přidal do kroku. Světlo bylo mizerné a tak spíš jen dokumentační foto jedné ze tří F.
A na závěr vláček tří M.
Škoda, že nevydrželo slunečné počasí o hodinku déle, ale i tak to nebyl marný výlet.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama