Další "jarní" víkend za oknem

18. března 2008 v 20:02 | František Kopecký
Dnes sice skoro celý den sněží, ale mám za sebou další téměř jarní víkend strávený v kanceláři. Obzvlášť v sluncem prohřátou sobotu jsem se neodvažoval ani otevřít okno, abych se dokázal soustředit na práci. V neděli ráno mírně pršelo a tak jsem zkusil okno otevřít. Ptactvu déšť evidentně nevadil a i když jsem se snažil jejich intenzivní zpěv nevnímat, tak to nešlo. Musel jsem vzít foťák a zkusit i přes velmi špatné světelné podmínky snímek mého prvního letošního konipase horského (Motacilla cinerea) na střeše jednoho z domů přes ulici.
No a pak jsem raději zase ubednil okna, abych mohl něco udělat. Jen když jsem byl doma na obědě tak jsem po čase zas zkusil "starý" dobrý PANASONIC a jak jinak opět z okna zamířil na čížka lesního (Carduelis spinus) na ořechu. Jen díky možnosti manuálního ostření se mi podařilo udělat tento snímek, protože autofokus ne a ne čížka ve změti větví zaostřit.
S blížícím se koncem uzávěrkových účetních prací sice roste i napětí a stres s tím spojený, ale také naděje, že už se v dohledné době budu moci přidat k těm šťastnějším kolegům birdwatcherům, kteří tráví co nejvíce času v tomto velmi zajímavém období v terénu. Naštěstí přibývá těch, kteří se o svá pozorování a zážitky dělí s ostatními prostřednictvím webu a tak mohu alespoň po večerech tak trochu "ven".
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nacházel Nacházel | E-mail | Web | 25. března 2008 v 21:18 | Reagovat

Dobrý večer,

pokud čas dovolí, po večerech si listuju stránkami věnovaným pozorování ptáků. Váš blog patří mezi ně... A chci se taky podělit o své zážitky - budete-li mít chuť, podívejte se na www.nachi.wz.cz

Jaromír Nacházel

2 Franta Franta | 26. března 2008 v 21:16 | Reagovat

Dobrý večer,

díky za návštěvu, hned jsem Vám ji oplatil :-). A lišta s oblíbenými odkazy na birdwatcherské weby má další přírustek. Přeji hodně dalších zajímavých pozorování.

F.K.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama